News

10/09/2012 - Koliber 3D Mind pomaga chorym na schizofrenię

Na zlecenie agencji Connectmedica nasze studio zrealizowało 90-sekundowy spot w animacji 3D, reklamujący jeden z leków na schizofrenię. 10 września obchodzimy Dzień Solidarności z Cierpiącymi na Schizofrenię. Choroba duszy - jak się ją określa - dotyka jedną osobę na sto. Cierpieli na nią Vincent van Gogh, Virgina Wolf, Sylvia Plath. Pierwsze wzmianki o objawach przypominających schizofrenię znajdują się już w piśmiennictwie starożytnym, między innymi w Piśmie Świętym, a także w "Księdze serc" – części papirusu Ebersa sprzed 1550 p.n.e. Formy leczenia schizofrenii bardzo zmieniły się na przestrzeni lat.

01/07/2012 - Polski Teatr Tańca, Balet Poznański i 3D MIND w trójwymiarowym „FOOTBall@...3D"

Zakończenie EURO 2012 postanowiliśmy uświetnić kreatywnym dokumentem, który jest pierwszą ekranizacją teatru tańca w technologii 3D w Polsce. Film nie jest jednak wierną rejestracją widowiska sportowego o podobnym tytule. "FOOTBall@...3D" to nowa wartość artystyczna - dzieło choreograficzne przeniesione w najpiękniejsze miejsca Poznania, wybrane specjalnie na potrzeby produkcji Stereo3D. Wyprodukowany pakiet filmowy zawiera płytę Blu-ray 3D oraz tradycyjną DVD 2D, które można nabyć w siedzibie poznańskiego PTT.

25/05/2012 - Event stereoskopowy "Content IS king 2012" przeszedł do historii

23. maja 2012 roku w Centrum Promocji Kultury na warszawskiej Saskiej Kępie odbyła się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona technologii Stereo3D. Wydarzenie otworzyło coroczny cykl CONTENT is KING i od razu przeszło do historii polskiej produkcji filmowej. Organizatorzy – Fundacja Promotor Art oraz studio stereoskopowe 3D MIND Films, zaprosiły do współpracy licznych dostawców sprzętu do realizacji filmów trójwymiarowych oraz profesjonalistów tej dziedziny, którzy poprowadzili cykl wykładów i prezentacji.

10/01/2012 - Produkcja filmowa i eventy 3D na wielkim ekranie

Trójwymiarowy przekaz lepiej trafia do odbiorcy, gdyż bardziej  angażuje jego zmysły. To świetne narzędzie prezentacji produktów lub usług na każdym evencie, targach czy konferencji. Technologia 3D to atrakcyjny sposób na propagowanie kultury, sztuki i historii, które najlepiej zachowują się w trójwymiarze! Dzięki technologii 3D, koncerty muzyczne są jeszcze bardziej ekscytujące. Koniec z granicą rampy - teatr telewizji staje się bliski widzowi jak nigdy dotąd.  3D, to rozwiązanie wymarzone dla wszelkich wydarzeń sportowych, gdzie krew, pot i łzy mają potrójne znaczenie.

30/12/2011 - "Polita" w bliskim spotkaniu trzeciego wymiaru

Pola Negri znów zachwyca. Niegdyś splendorem i zniewalaniem męskich zmysłów – dziś przejmującą biografią i to w trójwymiarowym wydaniu!  Już wiadomo, że spektakl Janusz Józefowicza „Polita” z Nataszą Urbańską w wirtualnej scenografii 3D, to ostatnio jedno z najgłośniejszych wydarzeń. Załoga 3D MIND Films zrealizowała trójwymiarowy materiał do fragmentu spektaklu. Okazuje się, że camcorder 3D oprócz planu filmowego ma swoje drugie środowisko naturalne – na scenie teatralnej sprawuje się znakomicie!

29/11/2011 - Bydgoszcz 3D obejrzą czytelnicy Film PRO

Już dziś rozpoczyna się XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage 2011", podczas którego do rąk uczestników trafi najnowsze wydanie magazynu "Film PRO" (nr 4/2011) oraz dołączona do niego płyta DVD z naszą produkcją "Bydgoszcz 3D. Dzieje, domy, dziedzictwo". Film został przygotowany w trzech wersjach: 3D TVready (do telewizorów z możliwością odtwarzania 3D Side-by-side), 3D Anaglyph (do oglądania w kolorowych okularach czerwony/cyan) oraz Full HD 2D (do telewizorów bez możliwości odtwarzania 3D).

15/10/2011 - Trójwymiarowa produkcja 3D MIND Films doceniona przez wojsko

Film "Bydgoszcz 3D. Dzieje, domy, dziedzictwo" wyprodukowany przez 3D MIND Films Sp. z o.o. został wyróżniony przez Ministerstwo Obrony Narodowej, PISF i SWAT podczas zakończonego 15 października 2011 r. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych "Military Festival". Jury doceniło film „za profesjonalne przedstawienie wizytówki miasta przy wykorzystaniu techniki formatu 3D”.

10/08/2011 - Ruszyły prace nad thrillerem psychologicznym

Trwają prace nad kolejną produkcją 3D MIND Films. Powstał właśnie scenariusz, który swoją fabułę opiera na motywach wyróżnionego opowiadania Zbigniewa Moskala. Nie zdradzamy tytułu, na razie podajemy, że będzie to thriller rzecz jasna w 3D, który pierwszy klaps odczuje na jesieni 2011. Mamy nadzieję dostarczyć wielu trójwymiarowych dreszczy.

14/07/2011 - AG-3DA1 uczestniczy w ostatniej misji wahadłowca NASA

Firma Panasonic dostarczyła agencji NASA kamery 3D AG-3DA1, a także 25,5-calowe monitory 3D LCD BT-3DL2550 i laptopy Toughbook o zwiększonej wytrzymałości. Urządzenia wykorzystano do dokumentowania szkoleń i przygotowań prowadzących do lotu promu Atlantis na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Ciekawe, czy NASA polubi ten sprzęt tak jak my.

03/06/2011 - Historia w 3D zachowuje się najlepiej

W Operze Nova w Bydgoszczy odbyła się zamknięta premiera filmu „Bydgoszcz 3D: dzieje, domy, dziedzictwo”. Piętnastominutowy film historyczny, realizowany przez ekipę 3D MIND Films, odświeżył potencjał pięknego miasta nad Brdą. Zdjęcia trwały 4 dni, a wykorzystano do nich camcorder AG-3DA1 oraz rig prostopadły. Niebawem film trafi do szerszego grona odbiorców.

10/05/2011 - Czarno-biały trailer 3D "No woman no cry" doceniony!

Idziemy po nowe, ale szanujemy stare! W przypływie kreatywnych działań, 3D Mind Films, zrealizowało 3-minutowy trailer w oparciu o swoje materiały filmowe. Inspiracją okazał się… iluzjon. Czarno-biały obraz, fortepian w tle, ramki z tekstami, a jednak wszystko w 3D. Eksperyment zamiast do lamusa trafił do Panasonic GmbH, który zakupił prawa do obrazu.

09/04/2011 - 3D MIND Films na festiwalu „Łodzią po Wiśle 2011”

W ramach wspierania młodych twórców oraz chęci „zarażania” nową technologią, 3D MIND Films objęło patronat nad 9. edycją festiwalu Łódzkiej Szkoły Filmowej „Łodzią po Wiśle”. Jako próbkę swojej działalności, podczas gościnnego bloku emisyjnego, zaprezentowaliśmy etiudę w 3D pt. „No woman no cry”, zrealizowaną pod opieką artystyczną Sławomira Idziaka, podczas warsztatów filmowych „Film Spring Open” w Krakowie. Po obejrzeniu materiału, odbyło się spotkanie – dyskusja z przedstawicielami 3D MIND Films.  

18/03/2011 - Telewizja HD 3D zapowiada ekspansję

W 2011 r. planowany jest w Polsce pierwszy kanał IPTV 3D. Trwa przejście z telewizji 2D na 3D. W kwietniu 2010 roku rozpoczęto w Polsce sprzedaż telewizorów HD 3D. W 2011 r. zostały uruchomione pierwsze trójwymiarowe kanały telewizyjne nadające w rozdzielczości HD (HD TV 3D). Przejście na nadawanie w systemie stereo 3D można porównać z pamiętnym przejściem telewizji czarnobiałej na kolorową. Wszelkie prognozy zapowiadają, że do 2013 roku, zostanie sprzedanych w Europie 13,6 mln telewizorów LCD 3D.

12/02/2011 - Pierwsza produkcja 3D MIND Films na snowboardzie

3D MIND Films zrealizowało zdjęcia do spotu reklamowego zawodów "Quiksilver Snow Session 2012". Ekipa spędziła dwa dni zdjęciowe podczas zawodów snowboardowych na zakopiańskim stoku Harenda. Filmowano za pomocą nowego camcordera Panasonic 3D, który dostarczał nie mniejszych wrażeń niż imponujące skoki sportowców. Emisja spotu przewidziana jest na początek 2012.

04/01/2011 - Reklama kinowa stereo3D w natarciu

Już w 2011 r. filmy stereoskopowe 3D będą głównymi czynnikami wpływającymi na rozwój reklamy kinowej. W grudniu 2009 r. w Polsce znajdowało się co najmniej 150 sal kinowych, wyposażonych w technologię Dolby 3D Digital Cinema, a przez ostatnie pół roku na zaledwie 19 filmów trójwymiarowych (na 165 wszystkich premier) sprzedano ponad 40% biletów!